Puidutööstus
Masina- ja metallitööstus
Elektroonikatööstus

Alamsektorid: saetööstus, ehitusmaterjalide-, moodulmajade- , palkmajade-, mööbli tootmine ja muud puidutooted.

Eesti puidutööstuse ülevaade: http://www.investinestonia.com/en/business-environment/Page-10-1

Puidutööstusel on tänu Pärnumaa soodsale geograafilisele (Pärnumaal asub ligi 30% Eesti metsaressursist) ja logistilisele asukohale (maantee, sadam, raudtee) pikaajalised traditsioonid. Puidust tooted on ühed peamised Pärnu regiooni ekspordiartiklid.

Pärnu regiooni puidutööstuse sektor on juba üle 10 aasta olnud atraktiivne välisinvestoritele. Aastate jooksul on läinud mitmed edukad Eesti ettevõtted väliskapitali omandusse. Välisinvestorite kaudu on toodud sektorisse uusi teadmisi ja oskusi, mis on täiendanud kohapealsete juhtide ja oskustööliste kompetentsi. Sobiva tööjõu koolitamine ja töötajate täiendkoolitus toimub ettevõtete ja Pärnu Kutsehariduskeskuse tihedas koostöös.

Sektori moodustab suur arv ca 300 erineva suurusega ettevõtet. Kogu tarneahel alates vajalikust ressursist, metsa langetamisest, puidu esmasest töötlemisest ja lõpetades lõpptarbijale suunatud toodetega on kaetud.
Sektori käive oli 2009 aastal ligi 91 620 000 EUR, millest ekspordikäive moodustas 23 000 000 EUR.

Pärnumaal on loodud puidutööstuse ettevõtete omavahelise koostöö edendamiseks ja ühtsete turundustegevuste teostamiseks klaster – Pärnu Wood Cluster (www.woodcluster.ee).

Pärnu regioonis asub palju erinevas puidutööstuse valdkonnas tegutsevaid ettevõtteid, kes on uuele investorile potentsiaalsed allhankijad või partnerid.

AvalehtSisupuuWebmasterLogin